Історію закладу започатковано в квітні 1947 року. Тоді у занедбаній, не пристосованій для лікарняних потреб будівлі колишньої молочарні відкрили сільську дільничну лікарню на 10 ліжок із пологовим відділенням. Її очолила молодий лікар-терапевт, випускниця медінституту Ніна Яківна Булдакова.
З 1951 року головним лікарем було призначено Емануїла Михайловича Ходоровського. Він наполегливо працював над розширенням лікувальної бази. Невдовзі кількість лікарняних ліжок зросла спершу до 15, а згодом – до 25.
Упродовж 1955-1966 рр. лікарню очолював Мирослав Іванович Боднар. Завдяки його наполегливості правління місцевого колгоспу добудувало у 1964 році нове приміщення лікарні, що дало змогу значно поліпшити умови лікування хворих. Уже діяли терапевтичний, хірургічний, пологовий та дитячий відділи.
З 1966 по 1967рр. керівництво закладом здійснював лікар-хірург Іван Степанович Рижевський. У вересні 1966 р. відкрито операційну для хірургічних хворих та проведено першу операцію в межах закладу.
У серпні 1967 р. лікарню очолив талановитий керівник і організатор, невтомний будівничий Володимир Григорович Вершигора.
Після смерті Вершигори В.Г. упродовж 2008-2011 рр. головним лікарем працював Щур Григорій Васильович, який до цього 25 років був заступником із лікувальної роботи.
Із серпня 2011 року й до нині колектив Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації очолює Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, магістр державного управління, депутат Тернопільської обласної ради Синоверський Любомир Васильович. Зусиллями Любомира Васильовича проведено: реконструкція і капітальний ремонт лікарняних приміщень, зокрема відділення болото лікування. Придбано і введено в дію обладнання для душів: циркулярного, висхідного, «Шарко» і «Віші». Загалом у даний час функціонують більше 100 лікувальних процедур та фізіотерапевтичний кабінет, де відпускаються усі сучасні фізіотерапевтичні процедури – від електрофорезу до високоінтенсивної лазерної терапії. Відкрито друге неврологічне відділення з палатами поліпшеного планування. На першому поверсі лікарні для колясочних хворих та осіб з обмеженими можливостями 26.06.2014р. відкрито відділення відновного лікування захворювань та травм спинного мозку на 9 палат.
На базі терапевтичного відділення 02.04.2015р. розгорнуто 50 ліжок для лікування учасників антитерористичної операцій, операції об’єднаних сил та членів їх сімей.
Відкрито відділення для діагностики синдрому обструктивного апное сну і храпу, а також впроваджено методику СРАР-терапії. Проведено комп’ютерну мережу лікарняних відділень і бухгалтерії з програмним забезпеченням «УкрМедСофт» та доступ для персоналу лікарні та пацієнтів Wi-Fi. Проведено реконструкцію очисних споруд. Здійснено реконструкцію існуючої системи ГВП та підігріву басейну з використанням закритої геліосистеми для ГВП та не закипаючої зливної системи для підігріву басейну на основі всесезонних вакуумних колекторів на даху будівель КНП «Більче-Золотецька обласна лікарня реабілітації імені В.Г.Вершигори» ТОР. З метою енергозбереження здійснено заміну всіх вікон на металопластикові. Розпочато будівництво спального корпусу на 50 ліжок з теплим переходом та частковою реконструкцією корпусу лікарні для учасників АТО та ООС.
Для кращого реабілітаційного ефекту постійно оновлюється медична апаратура. Сучасні інноваційні методи фізіотерапевтичного лікування які використовуються в лікарні:
- Високоінтенсивна магнітотерапія – ця технологія базується на позитивному високоінтенсивному впливі магнітного поля на тіло людини (індукція до 2,5Тл);
- Магнітотерапія з магнітотерапевтичною кушеткою та соленоїдами діаметром 30см,60см,70см (індукція 128мТл);
- Пресотерапія – сучасна методика лікування, яку використовують як в медицині так і в косметології. В першу чергу вона спрямована на лікування лімфатичних набряків та покращення циркуляції лімфатичної системи.;
- Ударно-хвильова терапія – це інноваційний високотехнологічний метод лікування опорно-рухової системи, який є альтернативою консервативному та фізіотерапевтичному лікуванню ;
- Високоінтенсивналазеротерапія – яка має потужний знеболювальний,біостимулюючий, протизапальний, протинабряковий, судинно-розширюючий ефекти;
- Суха тракція хребта. Сухе витягування хребта (тракція) метод лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта, що полягає в усуненні спазму м’язів спини і пов’язаного з ним больового синдрому;
- СРМ-терапія (ContinuousPassiveMotion – тривалий пасивне рух) представляє з себе реабілітаційну методику, пов’язану з тривалою розробкою колінного або гомілково – ступневого суглобів пацієнта. В основіданоїсучасної методики лежитьздійсненнятривалоповторюванихрухівв будь-якому з суглобів з застосуваннямспеціалізованого тренажера-робота без участівласноїсилим’язівпацієнта.
- Біоптрон – випромінює поляризоване, поліхроматичне видиме світло;хромотерапія– метод застосування світла для відновлення і посилення енергії організму. Впливає на розумову здатність, фізичний і емоційний стан, стимулює процес самовідновлення організму.