ФІЗІОТЕРАПЕВТИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Поступово розширяючись і вдосконалюючись, сьогодні фізіотерапевтичне відділення у 42-ох сучасно обладнаних кабінетах  надає пацієнтам 103 різноманітні процедури.

Очолює відділення з 2015р. лікар фізіотерапевт Гарасимяк Ганна Ярославівна.

Теплолікування

Теплолікування проводиться торфогрязями за допомогою аплікацій на окремі ділянки тіла залежно від локалізації патологічного процесу,  а також використання парафіно-озокеритових аплікацій, глинолікування

Грязелікувальні процедури покращують крово- і лімфо обіг, прискорюють процеси обміну речовин та поліпшують трофіку тканин, викликають значні позитивні зміни в окисно-відновних процесах і тканинному диханні на субклітинному і клітинному рівнях, активують глюкокортикоїдну функцію наднирників.

Водолікування

  • Ванни: сірководневі, пеловітні, скипидарні, озонові, радонові, бішофітні, хвойні, кисневі, перлинні ванни, ванни з морською сіллю;

 

ванни для пацієнтів з обмеженими можливостями

  • підводний душ-масаж;

  • підводне скелетне витяжіння( вертикальне, під нахилом – кут 40 градусів);

  • душі: Шарко, висхідний , циркулярний.

Ручний масаж, медовий масаж. Покращує циркуляцію крові, лімфи і міжтканиної рідини, розслаблює м’язи і обезболює.

Вакуумний масаж

Вакуумний масаж – один із різновидностей масажу рефлекторної дії. Він розробляє глибокі шари мязів, зв’язок та інші тканинні структури, а також більш інтенсивно, в порівнянні з іншими видами масажу, діє на мікроциркуляцію крові, лімфи і лімфатичної рідини, включає в життєдіяльність «сплячі» капіляри, підсилює обмінно-регулюючі процеси.

Електротерапевтичний апарат «CERAGEM»

Регулярне використання апарату формує хребет і м’язовий корсет спини, укріплює кісткові тканини, відновлює еластичні тканини і волокна м’язів, судини, встановлює кровообіг, очищує судини від шлаків, послаблює і усуває біль, покращує настрій, знімає наслідки неврозу (страх, хвилювання), відновлює дітородну функцію, роботу внутрішніх органів, нормалізує обмін речовин, підвищує імунітет, омолоджує організм, протидіє розвитку атипових для організму клітин.

Дія апарату:

  • Масаж
  • Надавлювання на біохімічно-активні точки
  • Інфрачервоне опромінення.

Пресотерапія

Пресотерапія – сучасна методика лікування, яку використовують як в медицині так і в косметології. В першу чергу вона спрямована на лікування лімфатичних набряків та покращення циркуляції лімфатичної системи. Пристрій працює за методом пневмомасажної пресотерапії. Суть процедури полягає в тому, що пацієнт одягає одноразовий одяг (манжети на нижні чи верхні кінцівки). Після цього автоматична система запускає процес нагнітання та відсмоктування повітря. За рахунок синхронного стиснення та розширення лімфатичних судин відбувається витіснення зайвої міжклітинної рідини організму її природнім шляхом. Крім того лімфодринажний масаж стимулює і відновлює водний баланс організму, нормалізує притік крові до м’язів та шкіри, покращує її еластичність та зовнішній вигляд. Покази:невропатія, невралгія,артроз верхніх і нижніх кінцівок, акроціаноз верхніх і нижніх кінцівок, венозна недостатність, діабетична ангіопатія, подагра, хвороба Рейно,ожиріння,антицілюлітна програма, жирові та хронічні набряки.

Ударно – хвильова терапія.

Ударно-хвильова терапія – це інноваційний високотехнологічний метод лікування опорно-рухової системи, який є альтернативою консервативному та фізіотерапевтичному лікуванню. Дія приладу базується на впливі на тканини організму акустичної хвилі низької частоти від 1 до 15 Гц під повітряним тиском від 1 до 4 Бар, що проникає на глибину до 7 см завдяки чому покращується капілярний кровообіг, стимулюється ріст клітинних структур та асоціацій, покращується метаболізм, блокуються больові рецептори (так званий аналгетичний ефект), блокуються нейромідіатори запалення, субстанція Р, знімається м’язовий спазм, і основна відмінна від інших апаратів дія – ефект кавітації (розпушування кальцієвих відкладень).

Суха тракція хребта.

Сухе витягування хребта (тракція) метод лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта, що полягає в усуненні спазму м’язів спини і пов’язаного з ним больового синдрому. Процедура застосовується при: спазмах м’язів, грижах і протрузіях дисків.

Кабінет штучного мікроклімату «Соляна печера»

Соляна печера – мікроклімат близький до Солотвинських природних соляних печер. Тут поєднується лікування випарами солі і релаксотерапії, музикотерапії.

Аромотерапія.

Аромотерапія – це стародавнє, вдосконалене віками мистецтво використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматичних речовин для укріплення фізичного та психічного здоровя та косметичного догляду за тілом.

Гірудотерапія.

Гірудотерапія один із нетрадиційних методів лікування в основі якого лежить застосування гірудину медичної п’явки для досягнення лікувального ефекту. Механізм полягає в наступному: лікувальне кровопускання, рефлекторна дія на біологічно активні точки, антикоагулянтна дія.

Кабінет для рапних обгортань.

Ропа – це природний розчин солі, яку видобувають на 1,5 км. Глибині.

Під дією ропного обгортання розширюється природне русло периферичних судин, збільшується кровопостачання шкіри, розвивається гіперемія, що покращує обмін речовин, сприяє розсмоктуючій та болезаспокійливій дії, покращує імунологічний тонус.

Головна складова ропи – хлористий натрій, який містить хлор у поєднанні з кальцієм, магнієм, калієм, літієм та іншими мікроелементами. Після прийому ропних обгортань на шкірі залишається тонка оболонка, «сольовий плащ», що продовжує діяти на протязі декількох годин. Його дія підсилює кровообіг, збільшує інтенсивність окислювальних процесів в організмі, посилюється поглинання кисню, покращується стан шкіри.

Інгаляторій.

Інгаляційна терапія – це метод лікувального впливу на дихальні шляхи і легені аерозолів лікарських речовин. В інгаляторії використовуються: парові, ультразвуковий інгалятори, небулайзери. Лікувальні ефекти: муколітичний, муко кінетичний, вазо активний, бронходренуючий.

Фітобар.

Кисневий коктейль – це піна,в якій містяться бульбашки наповнені киснем та фіто вітамінний комплекс. Кисневий коктейль готується традиційно на фруктовому соку і сиропі з додаванням настоїв корисних трав. Після приготування коктейль необхідно вжити протягом 5-10хв.

До складу кисневого коктейлю входять тільки натуральні компоненти, які повністю відповідають високим стандартам. Суміш з якої отримують пінку містить фіточай, солодки кореня сироп, фруктовий сік.

З метою зміцнення здоров’я ми пропонуємо кисневий коктейль у вигляді смачної та ароматної пінки, що підвищує фізичну й розумову працездатність, витривалість, імунітет, опірність організму до простудних захворювань, активує функції шлунково-кишкового тракту, поліпшує травний процес, найбільш ефективний при хронічному гастриті, при порушеннях сну й синдромі хронічної втоми, підвищує імунітет у результаті нормалізації обміну речовин. Кисневі коктейлі чудово справляються із завданням по збагаченню організму найчистішим О2.

Питтєвий бішофіт. У складі бішофітної води входить магній, він є активатором біля триста ферментів, регулює обмін кальцію в організмі. Бере участь: у синтезі білка і регуляції імунітету, у формуванні кісткової тканини, в обміні глюкози, забезпечує енергією кожну клітину організму, регулює нейронну передачу і нервово-м’язову провідність, тонус внутрішніх органів, скелетних м’язів і серця.

Фіточай – напій, приготовлений з додаванням трав, ягід, насіння, кори або коріння лікарських рослин. В лікуванні широко застосовуються такі види: заспокійливий, бронхофіточай, шлунково-кишковий фіто чай, гепатофіточай, нирковий.

Фізкабінет

Тут відпускаються усі сучасні фізіотерапевтичні процедури – від електрофорезу до лазерної терапії.

Процедури гальванізації, електротерапії і медикаментозного електрофорезу, діадинамотерапії, ампліпульстерапії, електроміостимуляції, дарсонвалізації, УВЧ терапії, КВЧ терапії, магнітотерапії, ультразвукової терапії і медикаментозного ультрафонофорезу, лазеротерапії, світло терапії, хромотерапії( лампою БІОПТРОН).

Басейн (10м*25м)

Лікувальне плавання у басейні допомагає відновити навики самообслуговування та професійну працездатність, покращує загальний стан.

Сауна

В лікарні використовується фінська та інфрачервона сауни. Сауна у лікувальних цілях рекомендується особам схильних до простудних захворювань, страждаючих хронічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, бронхіальної астми. Баня допомагає при лікуванні вегетативних розладів, серцево-судинної системи на початкових стадія гіпертонії та гіпотонії, легкій формі цукрового діабету, поліартритах, порушеннях жирового обміну, хронічних захворюваннях шкіри.

Косметологічний кабінет

Тут можна отримати такі косметичні послуги:

  • Косметичний масаж обличчя та зони декольте
  • Лімфодренажний масаж обличчя
  • Маски для обличчя (альгінатні, з білої глини)
  • Ультразвукова чистка обличчя
  • Безін`єкційна мезотерапія
  • Алмазна мікродермобразія
  • Мікротокова терапія обличчя
  • Хромотерапія
  • Шугаринг

 

Зал ЛФК та Механотерапії

Лікувальна фізична культура ( ЛФК) – метод лікування, що полягає в застосуванні фізичних вправ і природних факторів природи до хворої людини з лікувально – профілактичними цілями. В основі цього методу лежить використання основної біологічної функції організму – руху.

Відділення ЛФК і механотерапії  поділяється на:

ЛФК-лікувальну фізкультуру до якої відносять:

  • – ранкова гігієнічна гімнастика;
  • – індивідуальні заняття на коврах і матрацах;
  • – вправи з гімнастичними палицями ;
  • – фітнес;
  • – розробки суглобів рук і ніг;
  • – рефлекторно – навантажувальний костюм Гравістат;
  • – профілактор Євмінова;
  • – дитячий куток;
  • – скандинавська хода;
  • – бруси;
  • – масажно-бігова доріжка;
  • – горбунок ;
  • – гімнастичні кільця ;
  • – шведська стінка для дорослих ;
  • – шведська стінка для дітей;

Ранкова гімнастика

Розробки суглобів рук і ніг допомагають пацієнтам відновити функції верхніх та нижніх кінцівок.

Профілактор Євмінова

  Профілактор Євмінова

Захворювання хребта є однією з серйозних проблем в сучасному суспільстві. Такі фактори,

як малорухливий спосіб життя, сидяча робота і нерівномірний розподіл фізичних навантажень, викликають болі в області спини, а також порушення в роботі хребта. Існують спеціальні вправи Євмінова, розроблені для лікування хребта. Що хорошого в даній методиці? Кожній людині, яка стикався з проблемами лікування болю в спині, відомо, що всілякі мазі і креми, а також медикаментозні засоби надають лише тимчасове полегшення. Крім того, вони можуть викликати побічні ефекти. Більш ефективними в даному випадку є масажі, лікувальна фізкультура і мануальна терапія. Проте варто зазначити, що підбір подібного комплексу повинен бути індивідуальним для кожного пацієнта. Даний принцип лежить і в основі вправ на дошці Євмінова. Вони допомагають позбавитися від больових відчуттів, вилікувати хребет, а також сприяють усуненню супутніх захворювань.

Покази:  Дана методика сприяє лікуванню сколіозу, остеохондрозу, радикуліту, міжхребцевої грижі, лордозу, плоскостопості, порушень постави і т. П. Крім того, вправи Євмінова допомагають у підготовці тіла жінок до майбутнього материнства, позбавляючи від неприємних відчуттів в області попереку після проведених пологів, а також коректують фігуру.

Протипокази:  Вправи Євмінова протипоказані людям, у яких є переломи хребта, а також

спостерігаються розсіяний склероз, гострі соматичні захворювання, онкозахворювання, психічні розлади і хвороба Альцгеймера. Людям з такими хворобами, як епілепсія, аневризма аорти, серця і легенів, глаукома, відшарування сітківки, і тим, у кого порушений кровообіг в спинному мозку, також не рекомендується займатися за методикою Євмінова.

 Дитячий куток – призначений для розвитку дрібної моторики та уваги .

 Скандинавська хода

Скадинавська хода – вид фізичної активності,  якій використовується методика занять і техніка ходьби з використанням спеціальних палиць, схожих на лижні.

Показання до занять.

-Скандинавська ходьба показана людям які страждають від ожиріння і діабету другого типу. -користь для здоров’я можуть мати і літні люди, люди з ризиком захворювань серцево-судинної системи, а також особи, які вже мають кардіологічні патології і потребують безпечної фізичної реабілітації.

-до ходьби з палицями активно звертаються люди з ортопедичними проблемами, оскільки вона дозволяє попередити або зменшити болі у хребті.

-спортивна прогулянка на свіжому повітрі позитивно впливає на рівень стресу і допомагає впоратися з депресією.

швидко можуть відчути ефект від двох додаткових точок опори інваліди, що пересуваються на спеціальних кріслах, учні заново ходити, люди з порушеннями рівноваги (наприклад, з хворобою Паркінсона) .

-більшість лікарів рекомендують скандинавську ходьбу вагітним жінкам. Це один з найбезпечніших видів фізичної активності.

Протипоказання за станом здоров’я

-Тим не менш, навіть така щадна форма спортивних навантажень як скандинавська ходьба з палицями має протипоказання і може завдати шкоди. У разі сумнівів перед початком занять необхідно проконсультуватися з лікарем. Так, заняття не показані при:

-Тривалій перерві в тренуваннях. В цьому випадку спочатку слід пройти медичне обстеження. -Травмах рук і плечових суглобів. Таким чином, активне задіяння м’язів плечового пояса має також і мінуси.

-Плоскостопості.

-Гіпертонії.

-Після операцій на черевній порожнині.

-Гострих больових синдромах.

 

Механотерапія

Механотерапія — комлекс лікувальних, профілактичних та відновлювальних вправ за допомогою спеціальних засобів (апарати, тренажери) на покращення рухливості суглобів окремих м’язів та їх груп задля збільшення функціональної адаптації хворого..

  • Відділення механотерапії включає в себе:
  • Апарати для розробок суглобів: променево – зап’ясткових ,плечових, ліктьових, гомілково-ступневих, колінних, кульшових.
  • Комплекс здоров’я,який включає в себе 8 тренажерів для активної розробки суглобів і укріплення м’язового корсету.
  • Апарат №1- для укріплення черевного пресу,
  • Апарат №2- для розробки ліктьових і плечових суглобів, укріплення м язів спини,
  • Апарат №3- для розробки ліктьових і плечових суглобів,  укріплення м язів спини і тріцепса,
  • Апарат №4- для розробки плечових суглобів і укріплення великих грудних м язів,
  • Апарат №5- для розробки кульшових суглобів і укріплення м язів внутрішньої частини стегна,
  • Апарат №6- для розробки колінних суглобів і укріплення задньої частини стегна,
  • Апарат №7- для розробки колінних суглобів і укріплення передньої частини стегна,
  • Апарат №8- для розробки ліктьових і плечових суглобів і укріплення широких м язів спини.
  • Комплекс тонусних столів для пасивної і активної розробки суглобів ніг, хребта і покращення м’язового тонусу.
  • Комплекс включає в себе 7 столів;
  • №1- Стіл для плечового поясу і релаксації,
  • №2-Стіл для м’язів стегон і сідниць,
  • №3-Стіл для м’язів живота,
  • №4- Стіл для м’язів стегна, сідниць і для розтяжки,
  • №5- Стіл для талії і косих м’язів живота,
  • №6- Стіл для м’язів стегон і сідниць а також для розробки кульшових суглобів, №7- Стіл лімфодренажний.
  • А також роликовий масажер для антицелюлітного програмного масажу.

Апарати для розробок суглобів: променево – зап’ясткових ,плечових, ліктьових, гомілково-ступневих, колінних, кульшових.

Комплекс здоров’я, який включає в себе 8 тренажерів для активної розробки суглобів і укріплення м’язового корсету.

Комплекс тонусних столів для пасивної розробки суглобів ніг, хребта і покращення м’язового тонусу.

СРМ-терапія

СРМ-терапія (Continuous Passive Motion – тривалий пасивне рух) представляє з себе реабілітаційну методику, пов’язану з тривалою розробкою колінного або гомілково – ступневого суглобів пацієнта. В основі даної сучасної методики лежить здійснення тривало повторюваних рухів в будь-якому з суглобів з застосуванням спеціалізованого тренажера-робота без участі власної сили м’язів пацієнта.